Co je vlastně jóga pro děti?

Tuhle otázku jsem si pokládala já, když jsem v r. 2011 dostala nabídku vést lekce dětské jógy. Začala jsem pátrat po kurzech. A objevila jsem Českou asociaci dětské jógy  . Tyhle kurzy jsem si nesmírně užila a vrátila se do dětských let. Jóga pro děti je totiž hravá, plná básniček, smíchu a povídání.

Pokud vás zajímá víc, čtěte dál. A úplně dole se můžete podívat na letáčky na jednotlivé lekce.

Jóga pro předškoláky a pro školáky

Na tuto hodinu jógy se děti, věřte nebo ne, moc těší.
Nesoutěžíme, děti cvičí podle svých možností a přesto jsou pokroky u každého z dětí brzy znát.

Jednotlivé pozice si děti osvojují nenásilnou formou. Třeba přes velmi oblíbené jógové hry, kde si procvičí pozice, ale také při párové józe, kde dochází na vzájemný kontakt. A nechybí ani relaxace na závěr. Kreslení, pohádka. A nebo vizualizace pomocí příběhu, třeba o palačince.

Do některých hodin je zařazeno muzicírování na hudební nástroje jako jsou tibetské mísy, zvoneček Koshi, bubínky, dešťová hůl a jiné perkuse a chřestítka.

Během lekce používáme různé pomůcky, např. jógové karty, jógové pexeso, relaxační a masážní karty, mandaly (od Hanky Luhanové, www.jogasdetmi.cz ) a jiné.

Délka lekce pro předškoláky – 45 min.

Délka lekce pro školáky – 60 min.

 

Teen jóga

Náctiletí už mají svou hlavu a někdy mají chuť se na ni postavit. Tak proč to nezkusit zrovna na józe?

Posílí tělo bez činek, objeví svůj střed těla, protáhnou svaly, o kterých ani netušili, že je mají. Zkusí najít a udržet rovnováhu. Budou trénovat plný jógový dech, relaxaci, vizualizaci.

Bude čas i na sdílení, uvědomování si svého Já.

Délka lekce 60 min.

Cena      95,- Kč / lekce (v rámci předplatného)

         140,- Kč / lekce (volný vstup – při platbě jednotlivých lekcí v případě, že lekce nebude plně obsazena v rámci předplatného, kapacita sálu je omezena)