Back to Top

Kamila Smetanová

lektorka hathajógy 

tel. 723 820 190

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S jógou jsem se poprvé sblížila na vysoké škole. Dodnes vzpomínám, jak mě nabíjel hlas a energie naší lektorky. Nepamatuju si její jméno, ale ten pocit, co jsem při jejích hodinách měla, ten nezapomenu nikdy. Díky tomu, že můj první kontakt s jógou mi byl zprostředkován právě touto energetickou osobou, stalo se, že jsem józe ve svém životě otevřela dveře….
Postupem času jsem vystřídala několik dalších lektorek, několik dalších druhů jógy, mohla jsem si udělat obrázek, co od hodiny jógy chci a co nechci, a všem těm dámám, které lekce vedly, budu do konce svého života zavázána. Mnohé z nich se pro mě staly mými jógovými vzory. Díky nim, a to mluvím i o těch, které takříkajíc nebyly ze stejného těsta jako já, se zrodila moje jógová osobnost.
Sama o sobě bych řekla, že jsem osoba citlivá ke svému okolí, možná až přehnaně empatická a mám problém smířit se s přetechnizovanou náplní dnešní doby. Snažím se nevnímat ruch ulic, stále blikající telefony a nejnovější technické výstřelky, ale rozhodně nemůžu říci, že jsem stoprocentně úspěšná. A právě jógu beru jako jistý únik z dnešní digitální doby. Jóga je cesta ven. Díky józe můžeme ručičku na hodinkách zastavit.
Díky józe můžeme obrátit všechnu svou pozornost na sebe – na své Já a na svou fyzickou schránku. Během jógy tak uvolníme stresem zatížené svalstvo, zpevníme svaly potřebné ke správnému držení těla, zbavíme se tak bolesti, a to zcela jednoduše bez prášků a bez injekcí. Díky józe se naučíme poslouchat, co naše tělo říká a pochopíme jeho signály. Pochopíme, že bolest není zpráva o tom zajít si k lékaři, ale zpráva o tom, že něco děláme špatně. Špatně sedíme, špatně dýcháme nebo jen neumíme odpočívat. Díky józe se ponoříme do hloubi své duše a relaxací očistíme své tělo od negativních emocí.

Jóga je pro mne harmonické souznění s přírodou, svou myslí a svým tělem…

 

Vzdělání:

Instruktor jógy II. třídy