Naši okřídlení lektoři

Co si budeme povídat. Energii nevytváří jen prostor, ale především lidé v něm. 

A Křídla mají obrovské štěstí na bytosti s otevřeným srdcem. A nejen takoví jogíni sem přicházejí, ale cestu sem našli i úžasní lektoři jógy. 

Irča Burešová

Tak to jsem já. Ta, co si jednoho červnového dne roku 2015 ve výtahu řekla, že by mohla mít svoje prostory. Nejen na jógu, ale i na různé semináře, setkávání, workshopy. Jako příležitost seznámit lidi s někým, kdo mě inspiruje, postrkuje v životě dál. No a pak už jsem tu hlavu nezastavila. A hlavně jsem se začala těšit.

V té chvíli jsem netušila, že také budu muset odejít ze zaměstnání, kde jsem 14 let vedla účetnictví pro bytové domy a byla vedoucí pobočky. Ale když se rozhodnete a cítíte u srdce, že je to to pravé a Vesmír je vám nakloněn, tak všechny překážky lehce zdoláváte . Šlo to jako po drátku. Za měsíc a kousek jsem našla prostory a za další měsíc, díky velké pomoci mého muže, otevírala Křídla Duše.

Co na sebe ještě Irča prozradí »

Bára Opršalová

Barunka začala chodit ke mně  na lekce do Křídel hned v září 2015, kdy se centrum otevřelo. Zmínila se mi, že si dělá kurz jógy pro zdravá záda. K mé veliké radosti začala vést ještě na konci roku své lekce.

Za těch pár let se stihla vdát, s Kubou postavili dům a má dvě úžasné děti, Štěpánka a Elišku. Pauzy od jógy měla jen krátké.

Jsem za Barunku moc vděčná. Je to čistá duše, stále s úsměvem a moc ji baví se dál vzdělávat v oblasti zdravého těla. No a na jejích lekcích je stále plno.

Chci se o Báře dozvědět víc »

Markéta Vydržalová

I Markétka byla moje jogínka. Časem se mě ptala, co si myslím o hormonální józe. Velmi ji lákal kurz s Dinah Rodriqueze. Nakonec se do kurzu přihlásila, což hluboce smekám. Kurz byl velmi náročný a v angličtině. Ovšem Market to skvěle zvládla. K tomu přidala i kurz pro učitele jógy II. a III. stupeň. 

A pak? No pak se z ní stala lektorka hormonální jógy a jógy pro ženy u nás v Křídlech. Je maminkou tří dcer. Nejmladší Esterka je v předškolním věku a tak to přímo vybízelo k vypsání lekce pro předškoláky.

A ještě něco o Markétě »

Eva Kuželová

S Evičkou jsme se potkaly na jedné prodejní akci. Během chvilky jsem zjistila, že má kurz jógy, ale hlavně se věnuje zdravotnímu cvičení. A navíc to má z domu do Křídel kousek. Netrvalo dlouho a byla součástí týmu.

Evička je velmi veselá a energická dáma v elegantním věku. Miluje cestování a raduje se ze života. Na jejích lekcích je vždy skvělá nálada, ale to neznamená, že by svým jogínkám nedala pořádně do těla. Mezi její oblíbené pomůcky patří overbal a s ním pěkně dává pocítit střed těla. Její lekce jsou vhodné i pro seniory a lidi, kterým zdravotní potíže komplikují běžný pohyb.

Něco víc o Evče »

Káťa Koberová

S Káťou jsme se potkaly před spoustou let v jiném jógovém centru. Obě jsme vedly lekce. Já v té době procházela kurzem Učitele jógy 2. třídy a potřebovala jsem projít lekcemi u jiných lektorů. A tak jsem přišla ke Kátě, k té jemné a éterické bytůstce, na ashtangu. Teda řeknu vám, ke konci jsem už jen seděla vyřízená na podložce. 
Káťa pak měla chuť si kromě dynamické a náročné ashtangy vyzkoušet lektorování i pomalejší jógy. A tak ji u nás najdete při lekcích jemné vinyasa jógy.

Co se ještě dočtu o Kátě »

Michal Bednařík

S Míšou mě seznámila naše společná kamarádka. Mezi povídáním o všem možném jsme se dostali k józe. Míšu do té doby míjela a já mezi řečí povídám: „Ty bys byl dobrý lektor.“

Asi za rok jsem mu poslala odkaz na kurz, který se mi „náhodou“ ukázal na internetu. O pár měsíců později mi Míša psal, že se teda přihlásí na ten kurz, pokud ještě je aktuální.

No a pak to bylo rychlé. Našlo se místo v rozvrhu a my máme nového lektora. A ne tak ledajakého. Je to člověk s velkým srdcem a širokým úsměvem, naprosto nadšený jógou. A jak říkají naše jogínky: má božský hlas.

A co takhle něco víc o Michalovi »

Ali Bartoníčková

S Alenkou (stejně jako s Péťou) jsem se znala z Pohybového studia Hroch. Naše dcery tam tancovaly a my se potkávaly na soutěžích. Pro zajímavost – z obou holek se staly v dospělosti lektorky tance. Navíc i Alenka sama tančí, a to v rodičovském týmu (spolu s Péťou). 

Věděla jsem o ní, že kromě toho navštěvuje několik let lekce jógy a má skvělou fyzičku. Ráda cestuje a leze po horách. A je velmi trpělivá, dobrosrdečná a laskavá. Kdysi jsem se jí dokonce ptala, jestli ji někdy nenapadlo vést lekce dětské jógy. Asi jsem ji trochu polekala.

V létě jsem na sítích zahlédla, že dokončila kurz instruktora jógy. A „náhoda“ nás svedla dohromady v jednom obchůdku, kam já chodím asi tak jednou za pět let. Moje otázka je vám jasná a jak to dopadlo taky, že? Máme další úžasnou lektorku v týmu.

Ještě něco o Ali »

Kateřina Zadinová

Katka je naše nejmladší členka týmu. Má dvě malé holčičky a našla odvahu mi napsat, jestli by nemohla v Křídlech působit jako lektorka.

A pak to šlo rychle. Společná káva, rozhovor, který byl úžasný a domluva, že od října 2022 spustí dynamickou jógu.

Nechala jsem ji vést jednu mou lekci a zjistila jsem, že má úžasný hlas, krásně navádí do pozic a její aromaterapie na závěr je prostě božská.

Ještě něco o Katce »

Eva Naiya Tihonová

S Evičkou jsme byly sousedky. Blíž jsme se ovšem poznaly, až když se odstěhovala. Dozvěděla jsem se, že se začala zajímat o terapeutické metody, konstelace a meditace. Profesí je zdravotní sestřička, a to už je samo o sobě poslání. Tak to jen posunula o kousek dál.

Nabídla jsem jí prostor Křídel pro vedení konstelací ve větší skupině. A ona to zkusila. Psal se rok 2017. Zažila jsem si je několikrát a měla jsem i možnost srovnání s jiným konstelářem. Každý pracuje jinak a výborně. Evička je velmi empatická a vytvoří ve skupině naprosto bezpečné prostředí. I na terapiích jsem několikrát byla. Vždy, když cítím, že potřebuji zase o kousek poskočit dál a někde to drhne. A pokaždé mě fascinuje, co se stihne za těch pár desítek minut odehrát.

Evička je velmi krásná žena a laskavá duše. A i kamarádské povídání u kávy s ní je vždy pohlazení a taky trochu terapie.

Ještě se chci něco dozvědět o Evče »